Український МЗС знав, що Лавров просив ООН не визнавати голодомор

Субота, 15 листопада 2008, 13:01

У МЗС України обурені діями російського зовнішньополітичного відомства, направленими на перешкоджання визнання міжнародним співтовариством голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив прес-секретар МЗС Василь Кирилич в суботу, коментуючи появу в деяких ЗМІ листа глави МЗС Росії Сергія Лаврова на адресу міністрів закордонних справ країн-членів ООН.

"Цей лист є одним з кращих доказів позиції Російської Федерації, яка будь-яким чином створює різного роду перешкоди для розгляду міжнародним співтовариством (визнання геноцидом) голодомору в Україні 1932-1933 років", - відзначив Кирилич.

За його словами, українському зовнішньополітичному відомству було відомо про існування такого листа.

"Це робиться на різних рівнях - як на міжнародному, так і на національному", - сказав Кирилич. Він нагадав, що свого часу посольству України в Росії було заборонено проводити акцію "Незгасима свічка", присвячену пам'яті жертв голодомору в Україні, в Москві та інших містах РФ.

"Прочитавши цей лист, я ще раз переконався, що це один з кращих аргументів і доказ позиції РФ на всіх рівнях для того, щоб, всіляко не гидуючи існуючими дипломатичними інструментами, перешкоджати визнанню міжнародним співтовариством голодомору 1932-1933 років", - додав він.

14 листопада ряд українських ЗМІ оприлюднив копію листа Лаврова на адресу міністрів закордонних справ країн-членів ООН, у якому він просить "зайняти принципову позицію і протистояти українській ініціативі в Генеральній Асамблеї ООН".


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування