Ющенко готовий віддати Партії регіонів крісла спікера і прем'єра?

Понеділок, 17 листопада 2008, 11:48

Президент готовий віддати Партії регіонів і спікерське, і прем'єрське крісла в обмін на підтримку на президентських виборах.

Про це пише газета "24", посилаючись на власні джерела.

Як стверджує видання, минулого тижня між Віктором Ющенком і Ринатом Ахметовим пройшли переговори з приводу призначення спікера і можливого створення широкої коаліції.

Крім того, на Банкову приїжджав і лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

За інформацією джерел видання, за формування коаліції Ринат Ахметов цілком міг пообіцяти Віктору Ющенку допомогу на президентських виборах.

"Однак ця спецоперація упирається в одну перешкоду: Віктор Янукович поки не налаштований відмовлятися від боротьби за президентство. Крім того, хто може гарантувати президентові, що регіонали, отримавши і парламент, і уряд, не захочуть провести кардинальну політичну реформу й урізати повноваження нинішнього гаранта?", - пише видання.

Джерело в керівництві Партії регіонів підтвердило інформацію про переговори, відзначивши, що питання зі спікером поки до кінця не вирішене: "Нам потрібен парламент для того, щоб призначити уряд. Звичайно, нам би хотілося бачити спікером Лавриновича. Але за нього не буде голосувати половина НУ-НС, і під сумнівом блок Литвина".

"Запасний варіант – це Плющ. Але в нього немає амбіцій. Йому не потрібне це крісло. А Литвин занадто багато хоче. У будь-якому випадку, будемо розмовляти ще в понеділок", - сказав співрозмовник.

Володимир Литвин, схоже, у черговий раз отримав шанс використовувати свою "золоту акцію".

Однак "він хоче йти на вибори президента і побоюється, що, одержавши номінальну посаду спікера як подарунок від Регіонів і Банкової, може втратити самостійність. Це може його тільки дискредитувати перед виборами", - вважають джерела видання.

Головний козир БЮТ у тім, що в їхніх опонентів, незважаючи на злагоджене голосування за відставку Арсенія Яценюка, не вистачає голосів ні для призначення нового спікера, ні, швидше за все, для відставки уряду Тимошенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування