Уже затримують пенсії і "урізають" медицину

44 перегляди
Середа, 19 листопада 2008, 12:18

Економічна криза позначається на бюджетних сферах і найбільш незахищених прошарках населення – пенсіонерах.

Як з'ясувала "Сегодня", у багатьох селах пенсіонери вже близько двох тижнів не можуть отримати належні їм кошти.

"Я завжди отримувала 8 числа. Буває, що на день-два затримають, але ось уже вісім днів пройшло, а досі грошей нема", - розповіла мешканка села Михайлівці Вінницької області. Не отримали пенсії і дві її сусідки.

За словами вінничан, на пошті їм пояснюють, що пенсій "немає ще" – нібито гроші не надійшли з банку. За спостереженнями громадян, так відбувається лише з мешканцями сіл.

Схожа ситуація й у Донецькій області: на пошті пенсіонерам говорять, що гроші ще не надійшли з Донецька, а туди – з Києва, скаржаться люди.

Заступник голови Пенсійного фонду Віктор Колбун каже: "З нашого боку жодних зволікань нема. Люди отримують пенсії з затримками через те, що вони стали довше проходити через банки. Банки чомусь повільніше стали зараховувати їх на рахунки, крім того, є якась тяганина в "Укрпошті".

"Якщо є затримка, може, це тому, що якісь там проблеми в селі на пошті", - додає Наталя Тимощенко з пенсійного фонду.

У "Укрпошті" звинувачення співробітників ПФ заперечують. "Ніколи з нашої вини не було затримок. Якщо транші йдуть, ми одразу виплачуємо пенсії. А якщо траншів нема, що платити? Останні два роки гроші йшли день у день, а зараз, дійсно, затримки", - сказав заступник директора вінницької філії "Укрпошти" Віталій Якубовський.

Між тим, як зазначає газета, крім пенсіонерів, страждають і медики. Їх позбавили надбавок до окладів, виплачуючи голу ставку. А останнім часом і її стали затримувати.

"Урізають" і витрати на медикаменти та їжу для хворих.

Також, як повідомила голова профспілки охорони здоров'я України Вікторія Коваль, Кабмін своєю постановою установив мінімальну зарплату медикам у 545 грн., тоді як бюджетом передбачена "мінімалка" в 605 грн.

За словами Коваль, якщо уряд не приведе у відповідність зарплати, медики готові вийти на вулиці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua