Тимошенко влетіло ще й за інтелект

П'ятниця, 21 листопада 2008, 16:55

РНБО визнала недостатньою роботу уряду в сфері захисту інтелектуальної власності

Про це повідомив заступник секретаря РНБО Степан Гавриш по завершенні засідання в п’ятницю.

За його словами, в Україні продукція інтелектуальної власності має частку 1% від ВВП, в той час як в розвинених країн ця частка складає 90% і більше.

"Саме тому розвинені країни швидко мобілізували науково місткі інтелектуальні та інноваційні ресурси для подолання кризи, і це дозволило суттєво знизити її тиск на суспільство в цілому", - розповів він.

"Водночас українська політика, політика уряду перш за все, була зорієнтована на те, щоб фінансувати, перш за все через бюджет, соціальний сектор. А фінансування наукових і інтелектуальних програм було досить незначним", - зазначив Гавриш.

У зв’язку з цим за словами Гавриша, РНБО рекомендує уряду в шестимісячний строк розробити шість нових законів та внести майже 20 змін до чинних законів в напрямку розширення інноваційно-інтелектуальної бази розвитку економічної економіки.

Також в шестимісячний срок уряд має затвердити державно-правове формування інноваційної системи управління і схвалити концепцію регулювання прав інтелектуальної власності на науково-технологічну продукцію, концепцію формування ринку авторських та суміжних прав з урахуванням світової практики.powered by lun.ua