Наливайченко хоче судити організаторів голодомору

4 перегляди
Субота, 22 листопада 2008, 21:14

Україні необхідно провести судовий процес над організаторами і виконавцями голодомору 1932-1933 років і таким чином довести факт геноциду українського народу, вважає в.о. глави СБУ Валентин Наливайченко.

"Ми повинні вийти на судовий процес щодо організаторів і виконавців геноциду на підставі документів, свідоцтв очевидців і на підставі міжнародного права", - сказав Наливайченко в суботу ввечері в ефірі "5 каналу".

Він підкреслив, що для цього в Україні є "власне законодавство і власна доказова база" - свідчення очевидців і документальні матеріали, передає "Інтерфакс-Україна".

"Повинен бути прокурор, який проведе таке розслідування, відстоїть інтереси всіх загиблих і всіх, хто потерпів від геноциду", - додав він.

Разом з тим Наливайченко не уточнив, який саме суд компетентний розглядати такі справи.

Він також вважає, що Російська Федерація повинна більше приділяти уваги розсекреченню архівних документів, що стосуються Голодомору.

"На жаль, дуже багато що з того, що повинно бути розсекречене і обнародуване, в Україні зараз не знаходиться. Конкретніше - це архіви Москви", - повідомив він.

Він нагадав, що СБУ направляла відповідні запити російським колегам ще в минулому році. Разом з тим, як відзначив в.о. глави СБУ, "тільки два чи три документи розсекречено російською стороною і на сайті МЗС вони були опубліковані".

Кажучи про загальний масив документів, розсекречених СБУ, Наливайченко підкреслив, що всі архіви, які стосувалися голодомору, розсекречені.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua