Медведєв не хоче ставити ракети і вірить в Обаму

Понеділок, 24 листопада 2008, 14:13

Новий договір про європейську безпеку має ґрунтуватися на принципах трьох "не".

Про це заявив прем'єр Росії Володимир Путін на Міжнародній конференції з питань гуманітарного права в Санкт-Петербурзі в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Перше - не забезпечувати своєї безпеки за рахунок безпеки інших. Друге - не допускати (у рамках будь-яких військових союзів і коаліцій) дій, що послаблюють єдність спільного простору безпеки. І третє - не дозволяти, щоб розвиток і розширення військових союзів йшов на шкоду іншим учасникам договору", - заявив Путін.

У той же час він заявив, що якщо плани США по розміщенню елементів ПРО в Європі будуть реалізовані, відповідь Росії буде адекватною.

"Цей проект націлений проти стратегічного потенціалу Росії. І ми не можемо не дати на нього адекватну відповідь", - сказав він.

За його словами, невідомо, хто виграє від цих дій, "але зрозуміло, що програє, насамперед, Європа".

Прем'єр нагадав про обіцянку російського керівництва про те, що у випадку, якщо "нова адміністрація США утримається від наміру облаштовувати польську і чеську площадки ПРО, то і питання про наші відповідні заходи відпаде само собою".

У цьому випадку, упевнений Путін, "ми зможемо переломити небезпечну негативну тенденцію на європейському континенті".

У той же час президент Росії Дмитро Медведєв, відповідаючи на питання журналістів у Перу про шанси відмови від розміщення ракет "Іскандер" у Калінінградській області, сказав:

"Я ж сказав про це гранично відверто, що нам не хочеться нічого розміщати. Це відповідний захід, і все залежатиме від позиції наших американських партнерів. На мій погляд, шанси є".

"Тому що якщо позиція нинішньої адміністрації з цього питання виглядає гранично негнучко (от ми вирішили, ми усіх поставимо, а там – хоч трава не рости), то позиція обраного президента виглядає більш акуратно", - сказав він.

Він також не виключив, що з новою американською адміністрацією "можливий діалог" з цього питання, передає прес-служба російського президента.

"Можлива зміна позиції і, у кінцевому рахунку, – відмова. Подивимося, поживемо – побачимо", - додав Медведєв.powered by lun.ua