Наливайченка хочуть прибрати з СБУ через суд

Вівторок, 25 листопада 2008, 08:36

Депутат від "НУ-НС" Геннадій Москаль просить Окружний адмінсуд Києва скасувати всі документи, підписані в. о. голови СБУ Валентином Наливайченком після 22 січня 2007 року.

З відповідною позовною заявою Москаль звернулася до суду в понеділок, 24 листопада, пише газета "Комерсант-Україна".

Посилаючись на закон "Про тимчасове виконання обов'язків посадових осіб, призначуваних на посаду за згодою Верховної Ради президентом чи ВР за поданням президента", він наполягає, що Наливайченко як перший заступник голови СБУ мав право виконувати обов'язки голови СБУ не довше 1 місяця.

Через це Москаль просить суд скасувати всі "акти індивідуальної дії і нормативно-правові акти", підписані Наливайченком у якості в. о. голови СБУ після 22 січня 2007 року (Наливайченко виконує обов'язки голови СБУ з грудня 2006 року).

На думку Москаля, через відсутність нового голови служби президент зобов'язаний був щомісяця продовжувати чинність указу про призначення Наливайченка в. о. голови СБУ, "а оскільки таких указів не було, через місяць – 22 січня 2007 року – Наливайченко втратив приставку в. о. і надалі вже користувався нею самовільно".

При цьому він не приховує, що приводом для такого звернення до суду послужили нещодавні заяви Наливайченка про здійснення корупційних злочинів депутатами, у тому числі і ним самим.

"Якби він менше влазив у політичні розбірки, беручи участь у них на стороні секретаріату президента, а знаходився б у тіні, як і належить керівнику спецслужби, думаю, про цей закон ("Про тимчасове виконання обов'язків...") ніхто б і не згадав", - сказав Москаль газеті.

"Тому зараз я прошу усіх, хто незаконно був звільнений (з СБУ) за підписом пана Наливайченка починаючи з 22 січня 2007 року, – звертайтеся до мене, я усіх поновлю!", - додав він.

Тим часом у СБУ упевнені в легітимності перебування Наливайченка на посаді в. о. голови Служби і готові відстоювати це в суді.

Як розповів заступник голови СБУ Микола Герасименко, екс-керівник СБУ Ігор Дрижчаний у грудні 2006 року пішов у відпустку, призначивши Наливайченка в. о. голови З відпустки Дрижчаний так і не повернувся, перейшовши на роботу в РНБО.

"Якби попередній керівник відомства не призначив нікого виконувачем обов'язків голови СБУ, тоді б цей закон ("Про тимчасове виконання обов'язків...") набув би чинності, а в даному випадку, коли виконувачем обов'язків його призначив попередній голова, цей закон не діє", - підкреслив Герасименко.

Крім того, за його словами, у законі "Про статут внутрішньої служби збройних сил України", яким також керуються в СБУ, "чітко прописано, що, коли командир із поважних причин не може виконувати свої обов'язки, він призначає для цього одного зі своїх заступників, і цей термін не обмежений".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: