Тимошенко пояснила, звідки вилізли борги за газ

Середа, 26 листопада 2008, 15:37

Весь природний газ, який сьогодні споживає Україна, оплачується нормально та своєчасно.

Про це на брифінгу заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, коментуючи "усі ці політичні крики, інсинуації, критиканство, які лунають від політиків різного рівня".

"Мова сьогодні йде про певні питання, що виникли при закачці природного газу в українські газосховища", - зауважила прем'єр.

"Справа в тому, що, як правило, всі минулі роки закачка газу в газосховища закінчувалася 15 жовтня. Після 15 жовтня починалася технологічне взяття газу зі сховищ", - пояснила Тимошенко.

"Але у зв'язку з тим, що сьогодні і Європейський Союз, і Україна внаслідок фінансово-економічної кризи суттєво зменшили споживання природного газу, плюс тепла погода, яка сьогодні є на теренах ЄС та України - закачування газу треба було продовжити і в жовтні, і повністю весь листопад. Такого не було практично ніколи", - додала вона.

Тимошенко наголосила, що "додаткова закачка газу обумовлена технічними проблемами, бо не можна припинити видобування газу - якщо є зайві обсяги, його можна тільки закачати в газосховища".

"Виникли додаткові незаплановані обсяги газу, які закачані в сховища. Вони потребують додаткового фінансування. І вчора під час зустрічі голови "Нафтогазу" пана Дубини і голови "Газпрому" пана Міллера знайдені підходи до врегулювання даного питання", - сказала вона.

Коментуючи борг компанії "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом", Тимошенко повідомила, що, за її даними, "він становить приблизно 2,2-2,4 млрд. доларів".

"Але це самостійна заборгованість "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом", - наголосила прем'єр.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!