Саакашвили зізнався в симпатії Путіну, але заявив, що той перший почав

П'ятниця, 28 листопада 2008, 16:31

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що Грузія в серпні прийняла рішення вести воєнні дії в Цхінвальському регіоні, але, за його словами, це була відповідь на вторгнення російських військ на грузинську територію.

Про це Саакашвілі заявив у п'ятницю на засіданні парламентської комісії з вивчення серпневої кризи на Кавказу.

"Жодна демократична держава не вчинила б інакше, коли проти неї здійснювалася інтервенція", - заявив Саакашвілі.

При цьому він стверджував, що "факт інтервенції не заперечувало і російське керівництво".

Президент Грузії також спростував повідомлення ЗМІ про те, що він дозволяв собі образливі заяви на адресу нинішнього російського прем'єра Володимира Путіна.

"Я ніколи його не ображав брутальним словом в чиїйсь присутності, і це є неправдою", - заявив Саакашвілі, реагуючи на слова голови комісії Паати Давітая про те, що грузино-російські відносини зіпсувалися після того, як президент Грузії дозволив собі некоректні висловлення на адресу Путіна.

"Усі розмови про те, що протиріччя наших країн побудовані на особистій ворожості, це придумана тема, тим більше, що відносини між нашими країнами стали псуватися ще при президенті Едуарді Шеварднадзе", - сказав Саакашвілі.

"І незважаючи на те, що під час війни було бажання зробити сильні заяви, ми жодного разу не дозволяли собі цього", - додав президент Грузії.

"Я не тому не ображав російського лідера, що люблю його, просто я добре розумів, що це не наші відносини, а міждержавні", - зазначив Саакашвілі.

"І взагалі можу зізнатися вам, що при першому візиті в Росію в мене була велика симпатія до Путіну, і він мені дуже подобався", - додав президент.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua