Ющенко звалив падіння гривні на спекуляції і назвав курс

П'ятниця, 28 листопада 2008, 16:59

Президент Віктор Ющенко переконаний, що зниження курсу гривні пояснюється тим, що на ринку сьогодні панують спекулятивні операції.

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "1+1" для програми "Підсумки тижня", повідомляє прес-служба президента.

"19 листопада курс долара просто "зірвався" спекулятивною, масштабною, великою атакою. Причин інвестиційного, торговельного, платіжного характеру для того, щоб мати ту поведінку курсу, яку ми зараз маємо, сьогодні немає", - сказав Ющенко.

"Сьогодні ціна долара могла б коливатися із цих показників у межах від 5,8 до 5,9 гривень за долар США", - вважає він.

Президент також вважає, що нині завданням "номер один" для Національного банку є формування своїми діями довіри на ринку.

Відповідні дії, на переконання Ющенка, повинні мати низку складових, в основі яких – фіксування курсу й утримання його, яке продемонструвало б учасникам ринку, "що НБУ здатний повернути важелі управління цим курсом".

Президент також наголосив на необхідності стабілізації національної валюти, що, за його словами, має бути одним із перших кроків антикризових заходів.

У ході інтерв'ю Ющенко також, серед іншого, окреслив своє бачення ситуації щодо виконання Державного бюджету цього року.

Інтерв'ю з президентом вийде у неділю, 30 листопада, о 19:30, на телеканалі "1+1" у програмі "Підсумки тижня".powered by lun.ua