США передумали давати Україні ПДЧ

Субота, 29 листопада 2008, 10:38

Посол США при НАТО Курт Волкер підтвердив пропозицію відкласти обговорення питання надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в альянсі.

За його словами, питання ПДЧ спричиняє непотрібні суперечки всередині альянсу і є занадто політизованим, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Коли ми говоримо про Україну і Грузію, треба насамперед зосередитися на тому, з чим ми усі згодні. Ми згодні, що обидві країни будуть членами НАТО, так ухвалив саміт у Бухаресті", - зазначив Волкер.

"Ми також згодні, що обидві країни ще не готові до членства, вони повинні здійснити глибокі реформи, і країна НАТО мають їм у цьому допомогти", - додав він.

"Зазвичай механізмом надання такої допомоги є ПДЧ, але зараз це питання надто політизоване і спричиняє чимало розбіжностей поміж нами. Тому ми вирішили відкласти ці дебати довкола ПДЧ і зосередитися на співпраці з обома країнами, щоб допомогти їм з реформами", - підкреслив посол.

Раніше цього тижня держсекретар США Кондоліза Райс також заявила, що обговорення ПДЧ для України і Грузії зараз треба відкласти.
powered by lun.ua