"Газпром" і "Нафтогаз" не досягли прогресу

1 перегляд
Вівторок, 16 грудня 2008, 19:46

Черговий раунд переговорів керівництва "Газпрому" і НАК "Нафтогаз" не приніс результатів.

"Відбувся черговий раунд переговорів. Помітного прогресу досягнуто не було. Переговори будуть продовжені", - повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на управління інформації "Газпрому".

Як відомо, глави російського та українського урядів 2 жовтня підписали меморандум про співробітництво в газовій сфері.

Одним із ключових положень документу є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом України" з 1 січня 2009 року.

При цьому "Газпром" зберігає можливість продавати прямо кінцевим споживачам України 7,5 млрд. куб. м газу в рік.

Документом також підтверджено намір поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджувані ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території.

Умовою виконання положень меморандуму є повне погашення "Нафтогазом" усієї наявної заборгованості за поставлений газ.

Наприкінці листопаду керівник НАК Олег Дубина домовився з главою "Газпрому" Олексієм Міллером про те, що "Нафтогаз" до 1 грудня погасить швейцарському трейдеру RosUkrEnergo заборгованість за газ, що складає близько 550 млн. доларів.

За даними RosUkrEnergo, на 2 грудня НАК перерахувала 268,7 млн. доларів і їй необхідно ще заплатити 2,195 млрд.

Швейцарський газотрейдер також повідомив, що в грудні обсяг постачань "Нафтогазу" оцінюється в 862,3 млн. доларів, які необхідно заплатити до кінця року.

"Газпром", у свою чергу, донедавна заявляв, що у випадку несплати боргу, він змушений буде підвищити з 1 січня ціну газу для України з 179,5 доларів за тис. куб. м до 400 доларів.

Однак заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв 12 грудня повідомив, що компанія запропонувала Києву компромісне рішення по врегулюванню газової заборгованості України. Деталі запропонованого компромісу поки не відомі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua