Ющенко дізнався, що Тимошенко пише таємний бюджет

Середа, 17 грудня 2008, 17:26

Президент Віктор Ющенко занепокоєний тим, що уряд розглядає два різні варіанти бюджету, макропоказники яких дуже різняться.

Про це заявив керівник головної служби соціально-економічного розвитку секретаріату президента Роман Жуковський на брифінгу у середу.

"Велике занепокоєння президента викликає наявність фактично двох проектів бюджету, які кардинально і принципово відрізняються", - сказав Жуковський.

За його словами, один з проектів роздавався членам Кабміну "в якомусь таємному режимі".

"Цей проект передбачає реальнішу ситуацію, але чомусь не публічну, і різниця цього бюджету з тим, який подавався у вересні, по доходах становить понад 86 мільярдів", - сказав чиновник.

При цьому Жуковський повідломив, що обидва проекти бюджету на 2009 рік розраховуються за курсом 7,5 гривень за долар.

На запитання, чи знає він подробиці закритого обговорення бюджету на кабміні, Жуковський відповів:

"Я можу зробити припущення, бо були повідомлення, що прем’єр і міністр фінансів дійшли згоди щодо макропоказників і ці макропоказники обговорювались сьогодні на кабміні в закритому режимі. Зокрема, зростання ВВП в 0,4%, обсяг , здається 1 трильйон 43 мільярди гривень. Тобто більше, ніж те, що міститься в попередньому проекті бюджету, який був таємно розданий".

"Напевно, були якісь гарячі дискусії, тому що, наскільки мені відомо, пан Пинзеник намагався переконати прем'єра, щоб до його проекту не вносилися зміни, щоб не завищувати прогнози доходів", - додав чиновник.

При цьому він зауважив, що, за оперативними даними, виконання доходів митницею станом на сьогоднішній день складає 50% від плану, а по податковою - 3% від плану.

"Тобто, у нас дуже погана ситуація з виконанням доходів у грудні місяці. При цьому в листопаді в нас було падіння ВВП в 14,4% . Ми не мали такого темпу падіння доходів за всі часи незалежності, навіть у 1993, коли була тотальна криза", - сказав Жуковський.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua