Єврокомісія хоче технічної угоди по транзиту газу

Середа, 14 січня 2009, 20:40

Комісар Єврокомісії по енергетичних питаннях Андріс Пібалгс вважає, що Київ і Москва повинні укласти технічну угоду для координації зусиль по транспортуванню газу.

Про це він заявив, виступаючи на пленарному засіданні Європейського парламенту, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Наші експерти підтвердили, що використання цього пункту транзиту (газовимірювальна станція "Орловка") є складним, якщо неможливим. Сьогодні ситуація повторилася", - заявив Пібалгс.

"Це говорить про те, що сторони повинні досягти визначеної технічної угоди і координувати зусилля між собою по транспортуванню газу. Якщо такої технічної угоди не буде - не буде і транзиту", - сказав він.

Єврокомісар ще раз заявив, що всі умови для поновлення транзиту виконані і немає підстав для того, щоб не відновити постачання газу в країни ЄС у повному обсязі.

"Я переконаний, що є всі підстави і можливості для того, щоб прийняти рішення про поновлення постачання газу", - сказав Пібалгс.

"Якщо сторони будуть висувати які-небудь додаткові умови для цього, це буде свідчити про те, що вони не здатні скоординувати зусилля між собою", - підкреслив він.

Пібалгс назвав поточну кризу "найбільш серйозною енергетичною кризою за всю історію Європейського Союзу".powered by lun.ua