Росія розраховує, що всі зацікавлені приїдуть на саміт до Москви

П'ятниця, 16 січня 2009, 12:30

Росія розраховує на те, що в "газовому самміті" у Москві, який намічено на 17 січня, візьмуть участь представники всіх зацікавлених країн.

Про це заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції в п'ятницю в Москві, повідомляє "Інтерфакс".

"Ми розраховуємо на те, що ті, кому цікаво скоріше врегулювати (газову) проблему, прибудуть на самміт, який відбудеться в суботу", - заявив Лавров.

Він повідомив, що "на саміт запрошені не тільки члени Євросоюзу, але й такі країни, як Сербія, яка теж зазнає проблем із газопостачанням".

"Якщо нічого не робити – когось, можливо, це влаштовує, нас ні. Ми реально піклуємося про те, як населення європейських країн відчуває себе в цей період в умовах, коли газ не проходить через Україну, і ми хочемо цю проблему вирішити", - заявив голова МЗС РФ.

Лавров сказав також, що "якщо це комусь нецікаво, ми не можемо змусити їх приїхати до Москви".

Голова МЗС підкреслив, що "коли Росія на початкових етапах кризи закликала Євросоюз втрутитися і вплинути на київську владу, проявивши європейську солідарність із членами ЄС, які замерзають, ми відчули в Єврокомісії такі настрої, що це питання носить двосторонній характер".

"Однак незабаром Єврокомісія отримала мандат, і меморандум про контроль за транзитом російського газу був отриманий", - нагадав російський міністр.

Але, за його словами, цей механізм досі не працює, оскільки "Україна російський газ не пропускає по своїй території".

"Ми переконані, що в цій ситуації зібратися всім разом, покласти на стіл усі варіанти розблокування ситуації, включаючи негайне рішення таких проблем, як, наприклад, Словаччина, є однією з реальних можливостей зрушити справу з мертвої точки", - вважає Лавров.

Він повідомив, що запрошення на московську зустріч "були спрямовані всім тим, хто так чи інакше пов'язаний із цією ситуацією".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua