Росію "насторожують" кроки України, але вона "поки" зацікавлена

1 перегляд
П'ятниця, 16 січня 2009, 13:20

Російсько-українські відносини переживають складний період, учасники майбутнього "газового" самміту повинні знайти рішення, які б забезпечили транспортування російського газу через Україну в Європу.

Про це заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції в Москві у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс".

"Учасники саміту можуть пропонувати до обговорення будь-які питання. Росія поки зацікавлена в тому, щоб вирішити проблему початку прокачування нашого газу, який вже стукається в українські заслінки, через Україну до Європи", - сказав Лавров.

Він зазначив, що пропонуються різні варіанти, у тому числі можливість багатостороннього вирішення цієї проблеми.

"Вони (варіанти) не стосуються власне газотранспортної системи, якщо я правильно розумію ситуацію. У будь-якому випадку ми зацікавлені в тому, щоб розв'язку було знайдено. А її можна знайти тільки за участю українських представників. Будемо сподіватися, що це буде зроблено", - підкреслив Лавров.

Характеризуючи російсько-українські відносини, голова МЗС РФ сказав: "Не буду приховувати, непростий період ці відносини переживають, накопичуються в нас проблеми, яких могло б і не бути. Накопичуються певною мірою штучно, не з нашого бажання".

"Форсовані кроки (України), насамперед в інформаційному просторі, але кроки не просто інформаційні, а юридичного характеру, нас насторожують", - заявив Лавров.

Він сказав, що проблеми, які виникають, неодноразово обговорювалися з українськими колегами на різних рівнях.

"У нас є порядок денний наших відносин, є міждержавний комітет, міждержавна комісія, очолювана президентами, є міждержавний економічний комітет, очолюваний прем'єрами, є зовнішньополітичний механізм, є механізм у сфері безпеки, у гуманітарній сфері", - підкреслив Лавров.

На його думку, у Росії й України є всі можливості для розвитку відносин. Зокрема, сказав він, є можливість для завершення переговорів із розмежування в Чорному й Азовському морях, спільному використанню Керченської протоки.

"Усе це піддається вирішенню, якщо ми будемо виходити з того, що наші народи є братерськими, наші держави є дружніми, і ми хочемо максимально використати наші порівняльні переваги для розвитку економіки, для вирішення соціальних завдань, для того, щоб наші люди жили краще", - заявив Лавров.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua