Саркозі каже, що Росія повинна поважати європейських клієнтів

П'ятниця, 16 січня 2009, 19:00

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав Україну не використовувати у своїх внутрішньополітичних цілях енергетичний конфлікт, який стосується мільйонів європейців, а Росію - поважати європейських клієнтів, яким вона постачає газ.

Про це він заявив у п'ятницю на традиційної після Нового року зустрічі з представниками дипломатичного корпусу, які акредитовані у Франції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я з розумінням відношуся до політичного суперництва, вона (Україна) не повинна використовувати у своїх цілях енергетичний конфлікт, який торкається мільйонів європейців, що очікують кращого", - сказав Саркозі.

"На карту поставлена довіра до України", - підкреслив глава французької держави.

Говорячи про Росію, Саркозі зазначив, що він "відноситься до числа тих, хто вважає, що Європа повинна мати ретельно розроблений, стратегічний, довгостроковий договір з росіянами, що нам немає чого боятися Росії".

"Але Росія також повинна визначитися. І якщо хтось поставляє дві третини споживаного в Європі газу, то він має поважати клієнтів, так само як і клієнти повинні поважати постачальника. Це проблема репутації та іміджу", - сказав президент Франції.

Саркозі висловив переконання, що "діалог на високому рівні дозволить дійти згоди".

"Європа повинна залишатися єдиною в дискусіях як з Росією, так і з Україною", - підкреслив він.

Президент зазначив, що "світ має потребу в Європі, яка бере на себе ініціативу і не боїться своєї власної тіні, Європи, що із самого початку стверджувала такі цінності, як рівноправність, демократія і повага до своїх сусідів".powered by lun.ua