Росія не збирається відмовлятися від української труби

Субота, 17 січня 2009, 18:36

Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через існуючі газотранспортні системи, у тому числі через територію України.

Про це заявив президент РФ Дмитро Медведєв на прес-конференції в суботу в Москві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Це (будівництво нових маршрутів транзиту) не означає, що ми повинні відмовитися від транзиту через існуючі газотранспортні системи, у тому числі через територію України", - сказав він.

Медведєв відзначив, що Росія незалежно від ситуації з Україною повинна думати над диверсифікацією маршрутів транзиту газу.

"Ми справді повинні думати над оптимізацією маршрутів поставок газу - безвідносно до того, що зараз відбулося", - сказав президент РФ.

Він зазначив, що такі нові маршрути, як "Південний потік" і Nord Stream, "дозволять забезпечити набагато кращу енергобезпеку для європейських споживачів".

Разом з тим, Медведєв заявив, що Росія повинна отримати гарантії відносно всього газу, який буде запущений в трубу.

"Проблема полягає в тому, що ми повинні отримати гарантії не щодо технологічного газу, а стосовно всього газу, який буде запущений в трубу", - сказав він.

"Ми повинні бути впевнені, що та частина газу, яка потрапить в трубу, дійде до європейських споживачів", - додав президент РФ.powered by lun.ua