"РосУкрЕнерго" втратить джерела газу в Росії і Середній Азії

Середа, 21 січня 2009, 08:51

Газотрейдер "РосУкрЕнерго" після переходу "Газпрому" і "Нафтогазу України" на прямі відносини без посередників втратить джерела газу в Росії і Середній Азії, вважає заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв.

"Ясно, що після підписаних контрактів джерел газу для "РосУкрЕнерго" ні з Росії, ні з Середньої Азії і Казахстану вже більше не буде", - сказав він на прес-конференції у Москві у вівторок, повідомляє "Інтерфакс".

Коментуючи перспективи контрактів "РосУкрЕэнерго" на постачання газу в країни Європи, він відзначив, що ця компанія зареєстрована у швейцарській юрисдикції, і питання управління нею буде вирішуватися в цьому правовому полі.

"Газпром" як власник 50% акцій має суттєву вагу в управлінні цією компанією", - нагадав він.

Як відомо, компанія "РосУкрЕнерго" (RosUkrEnergo) була створена влітку 2004 року. Її акціонером крім "Газпрому" є Centragas Holding AG українських бізнесменів Дмитра Фірташа (90%) й Івана Фурсіна (10%), хоча Фірташ останнім часом називає себе власником усіх 50% РУЕ.

В останні роки швейцарський газовий трейдер монопольно постачав газ в Україну. У 2008 році "РосУкрЕнерго", за попередніми даними, постачила в Україну 54,6 млрд куб. м природного газу.

Фірташ раніше заявляв, що компанія має понад 10 млрд куб. м природний газ в українських підземних сховищах (ПСГ) і контракти на його закупівлю туркменського газу до 2028 року.

На думку експертів, озвучена українським прем'єром домовленість "Нафтогазу" й "Газпрому" про купівлю українською компанією для технологічних потреб 11 млрд куб. м природного газу, що вже знаходиться в українських ПСГ, по $153,9 за 1000 куб. м стосується саме газу РУЕ, хоча представники швейцарської компанії поки не коментують цю інформацію.powered by lun.ua