Турчинов вирішив: якщо Ющенко звільнить Стельмаха - газ буде дешевше

Середа, 21 січня 2009, 19:30

На формування ціни російського природного газу для України суттєво впливає курсова політика Нацбанку.

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов в ефірі УТ-1, повідомляє прес-служба Кабміну.

"На ціну газу значно впливає курсова політика НБУ. Проблема в тому, що якщо не буде стабілізований курс гривні, а це негайно треба робити, то безумовно ціна буде достатньо високою за рахунок того, що газ ми купуємо за долари", - заявив Турчинов.

"Курсова позиція України призводить до того, що значна вартість газу зростає саме за рахунок збільшення вартості долара по відношенню до гривні", - заявив він.

Турчинов зазначив, що парламент уже двічі розглядав питання курсової політики Нацбанку, висловлював недовіру керівництву НБУ, але президент не вживає необхідних кроків для того, щоб цю ситуацію виправити.

За словами першого віце-прем'єра, зараз справа за президентом, оскільки за Конституцією саме глава держава вносить в парламент кандидатуру голови НБУ.

Також саме президент зобов’язаний внести подання щодо звільнення керівника Нацбанку з займаної посади, вважає Турчинов.

"Якщо секретаріат президента і президент дбають про споживачів, то необхідно стабілізувати ситуацію в Нацбанку, починаючи з його керівництва. Це треба негайно зробити, і тоді, я думаю, що проблема розв'яжеться", - сказав він.powered by lun.ua