Тимошенко: "Хорошковський і Фірташ – одна команда, але газ буде розмитнено"

Субота, 24 січня 2009, 19:37

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що Державна митна служба повинна здійснити митне оформлення природного газу обсягом 11 млрд. кубометрів, який "Нафтогаз України" придбав у "Газпрому" і який вже знаходиться в українських газових сховищах.

Про це Тимошенко заявила в суботу журналістам у Києві, коментуючи заяву голови Держмитслужби Валерія Хорошковського про неможливість розмитнення газу з ПГС, оскільки його власником є компанія "РосУкрЕрего".

"Як виявилося, Хорошковський і Фірташ – одна команда, але в той же час все буде розмитнено, все буде зроблено як слід, і ніхто у народу України не забере газ, який йому належить. Ніхто!",- сказала Тимошенко, передає УНІАН.

Прем’єр-міністр підкреслила, що НАК "Нафтогаз України" вже розрахувався з "Газпромом" за цей обсяг газу.

"Я не знаю такого митника, навіть якщо це керівник, який би перешкодив це зробити для України і для народу України. Саме завдяки цим 11 млрд., які Україна, підкреслюю, купила у "Газпрома", оплатила "Газпрому" по ціні 153,9 доларів, буде здешевлений газ для промисловості, і саме за рахунок цього газу ми можемо тримати на тому рівні, на якому зараз є, ціну для населення", - пояснила вона.

"Я не знаю такого митника, який підніме руку на національні інтереси України і буде захищати корупційні схеми", - наголосила Тимошенко.

Як повідомлялось, згідно з підписаним 19 січня газовим контрактом із Росією, Україна за спеціальною ціною у 153,9 долара за тисячу кубометрів повинна була викупити 11 млрд. куб. м. газу, що зберігається в українських газових сховищах, але не належить державі. З цих 11 млрд. кубометрів газу 6 млрд. Україна збирається використати як технологічний, а 5 млрд. – реалізувати на внутрішньому ринку країни.

23 січня Тимошенко заявила, що "Нафтогаз України" вже оплатив 11 млрд. кубометрів газу, які перебувають у газових сховищах України, але до останнього часу НАК не належали.

Водночас, Хорошковський заявив, що митниця не може розмитнити 11 млрд. кубометрів газу, що зберігаються в українських ПГС, оскільки, згідно з документами, власником цього газу є "РосУкрЕнерго".powered by lun.ua