НБУ звинувачує Тимошенко у зниженні гривні

Понеділок, 26 січня 2009, 11:59

Національний банк перекладає відповідальність за падіння курсу гривні та за економічну кризу на уряд.

Про це заявив заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов з трибуни Верховноъ Ради.

"Економіка України знаходиться в стані кризи, і це не може не відобразитись на грошово-кредитній сфері... Весь цей час Нацбанк знаходиться під пресом цинічних образливих та безпідставних звинувачень, які лунають в тому числі з вуст прем’єра", - зазначив він.

"Жодне з цих звинувачень не підтверджується реальними фактами", - наголосив Шаповалов.

Він додав, що "після наклепницьких заяв прем'єра", темпи відпливу банківських депозитів у січні прискорилися, тоді як в грудні вдалося суттєво уповільнити цей процес.

За його словами, навіть в такій атмосфері Нацбанк виконуватиме свої функції і "робить усе залежне для стабільності національної грошової одиниці та підтримки банківської системи".

"Нацбанк не може погодитись з тим, що прем’єр намагається відмежувати уряд від відповідальності за стабільність курсу гривні", - наголосив він.

Шаповалов наголосив, що закон про держбюджет на 2009 рік ускладнив Нацбанку роботу по забезпечуванню стабільності грошової одиниці.

"Проведення економічної політики на засадах соціального популізму зволікання з проведенням необхідних структурних реформ в економіці, консервація неефективної податкової системи, нерозважлива бюджетна політика – ось основні причини формування макроекономічних дисбалансів та накопичення кризового потенціалу", - додав він.

Він наголосив, що уряд замість того, щоб спрямувати кредитні кошти на інвестування, "елементарно їх проїв".

"В умовах надмірної соціалізації економічної політики істотний обсяг коштів був перепозичений населенню, яке в мовах дефіциту якісних товарів українського виробництва, спрямували їх на купівлю автомобілів ат товарів імпортного виробництва", - зазначив він.

Також Шаповалов звинуватив уряд в тому, що ним було втрачено зовнішній ринок зерна та олії.

"Хіба нацбанк винен, що в період надсприятливої зовнішньої кон’єктури, в Україні не було створено стабілізаційного фонду, який би дозволив амортизувати вплив зовнішніх шоків? Хіба НБУ винен, що уряд ще в січні не зміг залучити кошти для фінансування дефіциту бюджету?" - обурився він

"Хіба Нацбанк винен, що в Україні досі не розвинений фондовий ринок? Нарешті, хіба Нацбанк винен, що Україна не спромоглася вчасно вирішити газові проблеми?" – наголосив він

"Це все впливає на курс гривні і є прямою компетенцією кабміну і особисто прем’єра. Вони мають нести за це відповідальність та не намагатися власні прорахунки та непрофесіоналізм перекласти на нацбанк України", - наголосив він.

"НБУ далекий від того, щоб опуститися до банального зведення рахунків. НБУ зажди підтримував і буде підтримувати уряд", - зазначив Шаповалов.powered by lun.ua