У Британії вважають, що Україні в газовій війні дуже допоміг ЄС

Понеділок, 26 січня 2009, 19:25

Газовий конфлікт із Росією не віддалив Україну від вступу в НАТО.

Про це заявила министр по справах міжнародної безпеки та оборони Великобританії Енн Тейлор на прес-конференції в понеділок у Києві після зустрічі з в. о. першого заступника міністра оборони Валерієм Іващенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я не думаю, що Україна віддалилася на шляху (до НАТО) через недавній газовий конфлікт", - сказала вона.

"Великобританія залишається затятим прихильником України на цьому шляху", - сказала Тейлор.

Аналізуючи газовий конфлікт між Україною і Росією, вона підкреслила, що в цій ситуації Україна не залишилася наодинці зі своїми проблемами - її активно підтримував і допомагав Європейський Союз.

У свою чергу, Іващенко підкреслив, що питання вступу України в НАТО є питанням внутрішніх реформ в Україні.

"Це винятково результат нашого внутрішнього розвитку - ми не можемо вступити в НАТО, не досягши необхідного рівня розвитку", - сказав він.

За словами Іващенко, мова йде про забезпечення необхідного рівня життя українців, реформах у сфері правосуддя, а також питань, що стосуються цивільного контролю над військовими організаціями.

Крім того, Іващенко повідомив про неможливість переходу української армії на контрактну основу до 2011 року, як раніше планувалося.

"Не потрібно ототожнювати перехід на контрактний принцип формування з переходом до професійної армії. Якщо говорити про професіоналізацію армії, то вона включає як мінімум 4 показники ", - сказав він.

"Це оснащення збройних сил новими зразками озброєнь і військової техніка як колективного, так і індивідуального характеру, забезпечення інтенсивної бойової підготовки, перехід на комплектування за контрактом, а також рішення соціальних питань", - підкреслив Іващенко.

Він пояснив, що терміни переходу на контрактну армію зірвані через невідповідне фінансування Міноборони.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua