Тимошенко вирішила збільшити держборг?

П'ятниця, 30 січня 2009, 12:59

В України є резерв збільшення державного боргу.

Так заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, відкриваючи перше засідання Антикризової ради з питань стабілізації будівельної галузі, повідомляє Ліга.net.

Вона нагадала будівельним організаціям, що вони можуть залучати до своїх проектів іноземні банки й інвесторів під держгарантії на загальну суму 37 млрд.грн.

"Ми відкриті до надання державних гарантій тим банкам, які будуть фінансувати великі будівельні проекти, ми відкриті для надання державних гарантій світовим будівельним корпораціям, які готові ввійти з вами в спільну роботу на території України і залучити фінансові ресурси тих банків, які їх обслуговують", - сказала прем'єр.

"І в нас є можливість на 37 млрд.грн. надати такі державні гарантії, відповідно до прийнятого бюджету", - відзначила вона.

Тимошенко також нагадала, що державний борг України є одним з найнижчих у світі і складає 11% ВВП.

"І в порівнянні з іншими країнами, у яких державний борг складає 70-90% ВВП, у нас є колосальний ресурс надання державних гарантій і помірного збільшення державного боргу, але винятково під великі, потужні, серйозні, знакові проекти для України", - сказала прем'єр-міністр.

Тимошенко також повідомила, що проводить зустрічі з великими інвесторами, що планують будувати в Україні порти, аеропорти, дороги, і відзначила, що тема гарантій уряду цим інвесторам цікава.

Крім цього, Тимошенко нагадала представникам будівельних організацій, у яких є на прикметі подібні інвестори, готові до співробітництва, що тепер Кабінет Міністрів регулярно по четвергах розглядає великі інвестиційні проекти.powered by lun.ua