ЮЩЕНКО: Я НЕ ЗАЙМАВСЯ ВАШИМ ВОНЮЧИМ ГАЗОМ ЖОДНОГО ДНЯ

Вівторок, 10 лютого 2009, 15:56

Президент Віктор Ющенко вважає, що за деклараціями про усунення РосУкрЕнерго уряд завів на внутрішній ринок Газпром.

Про це Ющенко сказав на засіданні РНБО у вівторок.

"Основною цинічною полемікою останніх двох років була теза: працювати без посередників. Якщо я скажу, що уряд працює недолуго, то мене звинуватять, що я маю стосунок до РосУкрЕнерго", - сказав Ющенко.

"Я не хочу цього, мені це набридло. Я не займався вашим вонючим газом жодного дня свого життя, щоб я або моя родина мали там будь-який приватний інтерес! І маю честь про це сказати не один раз", - сказав президент.

"Заколисані цією брехнею, ми отримали небаченого посередника, який отримав 25% індустріального ринку", - додав Ющенко.

Водночас, за словами президента, юристи-міжнародники вважають, що за контрактом, дочірня структура "Газпрому" отримує ринок на обсяг 25% всього імпортованого газу.

"І не один міжнародний суд не відстоїть ту думку, яку Україна мала на увазі", - сказав Ющенко.

Він також розкритикував угоду, за якою Нафтогаз отримав від РосУкрЕнерго право вимоги 1,7 млрд. доларів, яке раніше належали Газпрому.

"Чому урядова державна компанія перебрала вимогу спірного платежу, який належав Газпрому? Нехай би Газпром сам собі забирав ці платежі, це ж одна компанія (з РосУкрЕнерго)", - сказав він

За його словами, цими діями уряд "штовхає Україну на скандал, який повернеться сплатою з бюджету не одного млрд. доларів за таку неправову поведінку".powered by lun.ua