У Ющенка заперечили спроби повернути РУЕ і вказали на іншого посередника

Середа, 11 лютого 2009, 15:28

Рада національної безпеки й оборони не обговорювала питання щодо зміни схеми постачання російського газу до України з відновленням діяльності посередника "РосУкрЕнерго".

Про це заявив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський на брифінгу в четвер.

"Я категорично відкидаю цю неправдиву інформацію. Вчора на засіданні РНБО, а також на будь-яких засіданнях у секретаріаті президента не обговорюється питання зміни схеми постачання та транзиту газу згідно з угодою, підписаною урядом 19 січня", - сказав він.

Разом із тим, на думку Соколовського, Україна зазнає негативних наслідків від діяльності дочірньої компанії російського "Газпрому" – "Газпромзбуту", яка "фактично стала новим посередником на газовому ринку".

"З 19 січня, згідно з контрактами, на газовий ринок було введено газового посередника, "Газпромзбут", але ви знаєте, що президент наполегливо і категорично вимагав налагодження роботи між "Нафтогазом" і "Газпромом" на основі прямих контрактів без будь-яких посередників", - сказав уповноважений президента.

"Водночас, на сьогодні ми маємо посередника, який не тільки не надає економічного позитиву, а й навпаки фактично створює, м’яко кажучи, негативи на українському газовому ринку", - заявив Соколовський.

Як відомо, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко після засідання РНБО у вівторок заявила, що це засідання спрямоване на повернення "РосУкрЕнерго" на газовий ринок.
powered by lun.ua