Три міста в Криму сидять без газу і тепла

Середа, 11 лютого 2009, 18:24

В Автономній Республіці Крим котельні низки міст відключені від газу.

Так, у Євпаторії з 32-х котелень сьогодні працюють лише 9. "23 котельні відключені від газу за борги підприємством "Кримгаз", - повідомила по телефону кореспондентові УНІАН керівник прес-служби виконавчого комітету Євпаторійської міської ради Олена Гармашова.

Населення Євпаторії за січень сплатило за тепло 49% необхідного. "За січень за воду населення сплатило на 90%, за електроенергію – 83%, оплата за газ перевищила 100%, а чомусь за тепло сплатили лише 49%", – сказала Гармашова.

"Від опалювання відключено не лише житловий фонд, адже ті самі котельні опалюють і житловий фонд, і школи, і лікарні, і дитсадки", - сказала керівник прес-служби виконавчого комітету.

При цьому, відзначила вона, євпаторійський бюджет заборгованості за тепло не має. "Бюджет платить місяць у місяць, і, ймовірно, вони не мають права відключати бюджетну сферу, оскільки у неї немає заборгованості", - говорить Гармашова.

Без опалювання більшість жителів Євпаторії залишилися з 10 лютого.

У кримському місті Джанкой з 17 котелень працює лише 2, повідомила по телефону УНІАН диспетчер джанкойської філії "Кримтеплокомуненерго". Котельні опломбували 10 лютого.

"15 котелень опломбовані. Не чіпали лише ті дві котельні, які обслуговують Центральну районну лікарню і пологовий будинок", - повідомила диспетчер.

Відключено від подачі тепла 85% житлових будинків Великої Ялти, повідомила по телефону кореспондентові УНІАН прес-секретар мера Ялти Тетяна Агаркова. Планувалося почати відключення з 6 лютого, проте мерові Сергію БРАЙКУ вдалося домовитись про відстрочення на декілька днів. Відключення від тепла відбулося з понеділка.

Причина відключення – борги двох з трьох теплопостачальних організацій за спожитий газ і електроенергію.

Борги нагромадилися через низьку поточну оплату за надані послуги населенням міста і селищ Великої Ялти.

Прокуратура Криму зараз проводить перевірку законності припинення місцевими газовиками подачі газу філіям "Кримтеплокомуненерго" в регіонах автономії.powered by lun.ua