У Ющенка вважають, що зробили для моряків "Фаїни" все "ідеально"

Середа, 11 лютого 2009, 18:28

Предмету для судових позовів моряків, звільнених з піратського полону судна "Фаіна" та їх родичів з державою Україна немає, оскільки зроблено все можливе для звільнення екіпажу.

Про це заявляє перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Степан Гавриш, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Поки мені не зрозумілий предмет судових позовів. Позавчора (у понеділок, 9 лютого) я зустрічався з родичами моряків разом з представниками спецслужб, які займалися управлінням цією операцією. Вони (родичі) отримали абсолютно детальну інформацію про події. Я думаю, що поки предмету для позовів не існує", - сказав Гавриш в інтерв'ю Інтерфакс-Україна ".

Він заявив, що Україна як держава доклала максимум зусиль для того, щоб звільнити моряків з піратського полону.

"Держава зробила все, причому зробила, з моєї точки зору, ідеально, щоб ми сьогодні святкували повернення моряків. Назвати це перемогою можна, але з іншого боку – чи це перемога? Це борг, конституційний обов'язок країни", - сказав заступник секретаря РНБО.

При цьому Гавриш нагадав про безпідставні, за його словами, звинувачення, зроблені на адресу апарату РНБО.

"Мені, звичайно, не дуже приємно, що деякі політики, які мають досвід роботи в системі безпеки, неодноразово з метою особистого піару заявляли, що РНБО не здатна створити жоден координаційний центр. Ми не тільки його створили - але і в щоденному режимі управляли цією ситуацією", - зазначив він.

Гавриш також сказав, що морякам судна "Фаіна" буде виплачена моральна компенсація у сумі 1 млн. 300тис. грн з коштів, виділених для протоколу президента.

"Морякам будуть виплачені всі можливі компенсації. Це частина грошей, які заплановані для протокольних дій президента. Глава держави економить на цьому. Я думаю, що ця сума складе 1 млн. 300 тис. грн", - сказав він.

Разом з тим Гавриш зазначив, що ця сума не є "трудовою компенсацією".

"Я думаю, що інші питання треба адресувати судновласнику і страховим компаніям, які страхували життя і здоров'я моряків. Вони повинні потурбуватися", - сказав він.

Як відомо, родичі моряків "Фаїни" звинуватили українську владу в злочинній бездіяльності в питанні звільнення екіпажу з піратського полону.powered by lun.ua