Яценюк дивується, чому тричі відставлений Стельмах і далі очолює НБУ

Субота, 14 лютого 2009, 14:40

Екс-голова Верховної Ради, член фракції "НУ-НС" Арсеній Яценюк вважає за необхідне якнайшвидше вирішити кадрові питання в Нацбанку для здійснення ефективних кроків з подолання кризи.

Про це він заявив під час ефіру на телеканалі "Інтер" у п’ятницю ввечері, повідомляє УНІАН.

"По Національному банку потрібно припинити ці політичні спекуляції. Тричі відправили (у відставку) двічі відставленого Стельмаха, а він і далі керує Національним банком", - сказав Яценюк.

За його словами, або президент, прем’єр-міністр, лідер опозиції, лідер коаліції з головою парламенту збираються і приймають кадрові рішення, або будь-які інші дії, вчинені парламентом, будуть неконституційними.

Як сказав Яценюк, на сьогодні немає іншого виходу, ніж формувати зовсім нову кредитну політику, за якою НБУ разом з комерційними банками повинен визначити чотири пріоритетні галузі кредитування і піти на підтримку ліквідності банківської системи.

"Я відверто скажу, що це йдеться у тому числі і про друк як такий, але це друк не на спекуляції на валютному ринку, це друк на підтримку того, щоб банки жили і щоб трошки жевріла економіка і надавалися кредити", - сказав Яценюк.

При цьому він додав, що це має відбуватися у прогнозованих параметрах, щоб не спровокувати нову інфляцію.powered by lun.ua