Яценюк відмовився очолити Нацбанк

Понеділок, 16 лютого 2009, 14:48

Депутат Верховної Ради Арсеній Яценюк відмовився від пропозиції секретаріату президента очолити Національний банк.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на прес-службу "Фронт змін".

Яценюк підтвердив, що секретаріат пропонував йому зайняти посаду голови НБУ, але він відмовився, тому що вважає такі пропозиції тільки спробою усунути політичного конкурента.

"Їм (його конкурентам) треба змоделювати ситуацію, щоб кудись відправити Яценюка - на посаду міністра, на посаду голови Нацбанку, куди завгодно, аби тільки він не стояв на дорозі", - вважає депутат.

Яценюк підкреслив, що не реагує на такі привабливі на перший погляд пропозиції, оскільки переконаний, що людина, котра займається політикою, не повинна займатися грошово-кредитною системою.

На його думку, для нового голови НБУ повинен бути важливий контакт із Кабінетом Міністрів і відсутність політичних амбіцій.

"У мене є політична амбіція - змінити не Національний банк, а всю країну", - підкреслив він.
Зі слів Яценюка, у разі, якби він очолив НБУ, то в нього б дуже загострилися відносини із прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, і саме через політику.

Як відомо, 26 січня Верховна Рада визнала такою, що втратила чинність постанову парламенту № 2244-IV від 16 грудня 2004 року "Про призначення Стельмаха В.С. на посаду голови Національного банку".

У грудні 2008 року Яценюк заявив, що не має наміру претендувати на посаду голови НБУ.powered by lun.ua