Раді радять не узаконювати відсторонення Стельмаха

Вівторок, 17 лютого 2009, 09:44

Комітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту відхилити законопроект №3649, яким пропонується узаконити відсторонення парламентом голови Національного банку й призначення виконувача його обов’язків.

Про це сказано в проекті постанови № 3649/П, зареєстрованому у Верховній Раді 16 лютого, повідомляють "Українські новини".

Голова фінансового комітету Микола Азаров (Партія регіонів) зазначив, що комітет розглянув законопроект і вирішив, що він суперечить вимогам пункту 18 частини 1 статті 85 Конституції, згідно з яким внесення подання про призначення на посаду й звільненні голови НБУ належить до повноважень президента, а повноваження Верховної Ради – тільки ухвалення рішення з цих питань.

Азаров також повідомив, що головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради у своєму висновку від 2 лютого зазначило, що за результатами розгляду в 1 читанні законопроект доцільно відхилити.

Як відомо, депутат від фракції "Наша Україна - Народна Самооборона" Сергій Харовський вніс законопроект №3649, яким пропонується узаконити відсторонення парламентом голови НБУ й призначення тимчасового виконувача його обов’язків

26 січня Верховна Рада визнала такою що втратила чинність, парламентську постанову про призначення Володимира Стельмаха головою НБУ.powered by lun.ua