Ситуація на ринку праці нестабільна, але є надія

Середа, 18 лютого 2009, 10:42

В Україні вже близько 1,5 мільйона безробітних, утім Державна служба зайнятості закликає не панікувати, запевняючи, що гроші на допомогу безробітним будуть.

Рівень безробіття в Україні у 2009 році складе 9%, прогнозує директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький, передає "Німецька хвиля".

Він прогнозує, що послугами центрів зайнятості скористається близько 3 мільйонів українців.

При цьому чиновник запевнив, що гроші на компенсації цим людям будуть – у бюджеті на виплату по безробіттю передбачено близько 5 млрд. грн, що вдвічі більше, ніж торік.

Та й вакансії є, каже Галицький. На сьогодні затребувані професії лікарів, малярів, монтажників, продавців, охоронців та водіїв. Також, за його словами, спостерігається підвищений попит на менеджерів та програмістів.

Найскрутніше нині людям робітничих професій, яких звільняють або відправляють у неоплачувані відпустки через скорочення обсягів виробництва на заводах.

"У нас є нововведення – допомога з часткового безробіття. Це виплата компенсації працівникам, у яких зменшився дохід через перехід підприємства на скорочений робочий час. Механізм цієї виплати вже відпрацьований і почне діяти найближчим часом", - зауважив директор Державного центру зайнятості.

На думку Галицького, ситуація на українському ринку праці нині вкрай нестабільна, однак не безнадійна.powered by lun.ua