У Луценка розповіли, як Балога подарував своєму брату дипломатичний паспорт

Середа, 18 лютого 2009, 12:43

Член руху "Народна самооборона" Геннадій Москаль вимагає притягнути до відповідальності брата глави секретаріату президента Івана Балогу за користування пільгами і перевагами при незаконному отриманні дипломатичного паспорту.

Також депутат вимагає від міністра внутрішніх справ притягнути до відповідальності посадових осіб Міністерства закордонних справ, які незаконно видали цей дипломатичний паспорт, повідомляє прес-служба "Народної самооборони".

За інформацією Москаля, в порушення указу президента Міністерством закордонних справ 10 листопада 2006 року першому заступнику губернатора Закарпаття Івану Балозі було незаконно видано дипломатичний паспорт.

"Згідно цього указу дипломатичний паспорт видається головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій на строк виїзду у службове відрядження за кордон", - почав депутат.

"Але оскільки 10 листопада 2006 року Івану Балозі виповнилося 40 років, йому за рахунок держави рідний брат Віктор Балога зробив подарунок – дипломатичний паспорт", - додав він.

Москаль підкреслив, що "згідно закону "Про боротьбу з корупцією" корупційними діяннями є одержання особою, уповноваженою на виконання функцій держави, пільг чи переваг".

"Дипломатичний паспорт надає пільги в тому, що особа має можливість без оформлення візи виїжджати до країн Європейського Союзу та в інші країни, не вистоювати в чергах до посольств, не сплачувати мито в посольствах", - пояснив депутат.

"На митницях і пунктах пропуску через державний кордон надаються переваги проїзду по окремій дипломатичній смузі. Дані особи не підлягають митному огляду, користуються в аеропортах послугами VIP-залів та іншими послугами та перевагами за рахунок держави", - додав Москаль.

Як відомо, лідером руху "Народна самооборона" є міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
powered by lun.ua