Огризку пропонують повернути візовий режим для громадян ЄС

Четвер, 19 лютого 2009, 10:47

Віце-спікер Микола Томенко пропонує міністру закордонних справ Володимиру Огризку розглянути можливість відновлення візового режиму для громадян Євросоюзу відповідно до умов угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Томенко відзначив, що за час дії угоди реального спрощення візового режиму з ЄС не відбулося, повідомляє прес-служба віце-спікера.

"Перспективи введення безвізового режиму для громадян України залишилися невизначеними", - зауважив Томенко.

"Певні позитивні зміни торкнулися лише дуже вузького кола осіб. Для абсолютної більшості українських громадян Європа не стала ближчою. При цьому навіть обережні кроки у напряму більшої відкритості на практиці часто гальмувалися", - додав він.

Томенко звернув увагу на випадки перевищення суми візового збору, недотримання термінів візових клопотань та часті порушення етичних норм спілкування з українськими громадянами.

"Вважаю, що було б доцільним повернутися до симетричного застосування візового режиму між Україною та Євросоюзом на базі чинної угоди про спрощення віз", - сказав віце-спікер.

Томенко вважає, що такий підхід дозволить синхронізувати дії щодо поступового збільшення прозорості кордонів для громадян України і ЄС.

"А питання запровадження безвізового режиму має вирішуватися на взаємних засадах в контексті спільного руху до єдиної Європи", - зауважив він.

Як відомо, з 1 травня 2005 року громадян країн-членів ЄС звільнено від оформлення віз для в'їзду в Україну на період до 90 днів або під час транзитного проїзду.

18 червня 2007 року між Україною та ЄС було підписано угоду про спрощення віз, яка передбачає, зокрема, спрощення процедури оформлення та видачі віз, фіксовану ціну візового збору - 35 євро, надання безкоштовних віз окремим категоріям громадян, можливість видачі багаторазових довгострокових (до 5 років) віз, обов'язковість пояснення причини відмови в оформленні візи.

В листопаді 2007 року ця угода була ратифікована Європейським парламентом і схвалена Радою міністрів ЄС, а 15 січня 2008 року її ратифікувала Верховна Рада.



powered by lun.ua