Оніщук пояснив, коли банки можуть стягувати закладене майно

Четвер, 19 лютого 2009, 23:05

Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що банки мають право стягувати майно, яке перебуває у заставі, без рішення суду у випадку, якщо договір з банком було укладено після 14 січня 2009 року і в ньому є відповідна норма.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

Міністр зазначив, що після прийняття змін до закону про іпотеку 14 січня 2009 року банки отримали право "стягувати майно не звертаючись до суду".

"Нові положення закону про іпотеку не можуть бути застосовані до відносин і договорів, які були укладені до 14 січня 2009 року, оскільки...закон не має зворотної сили, якщо він погіршує, чи ускладнює, чи встановлює відповідальність для громадян", - сказав Оніщук.

"Жоден із тих, хто в силу обставин, є боржником по кредитному договору, по якому є застава майна, зокрема в іпотечних договорах, може скористатися судовим захистом, а банки в свою чергу не можуть забезпечити позасудове стягнення на майно", - підкреслив він.

Міністр зазначив, що "всі ті хто буде укладати кредитні угоди після 14 січня, мають бути дуже ретельними щодо умов іпотечного договору".

"Зокрема, якщо в цьому іпотечному договорі буде застереження, яке буде надавати право банку в позасудовому порядку стягувати майно, то ви маєте бути свідомі, що закон таку можливість банку, у випадку наявності такого застереження, надає", - сказав Оніщук.

"Це означає, що треба більш обачно і свідомо читати ті договори, які будуть пропонувати банки", - підкреслив він.
powered by lun.ua