"Газпром" знайшов в Угорщині незаконний газ з України

П'ятниця, 20 лютого 2009, 10:20

"Газпром" направив в Угорське енергетичне управління при міністерстві економіки і транспорту скаргу про те, що угорська компанія Emfesz незаконно імпортує газ з України.

Про це в четвер написала угорська газета Vilaggazdasag, повідомляє "Комерсант-Україна".

Голова Угорського енергетичного управління Ференк Хорват підтвердив, що лист від "Газпрому" надійшов у середу: "Сьогодні я підписав листи в обидві компанії, в яких ми наказуємо їм надати докази. Ми повинні перевірити ці обвинувачення".

Emfesz входить до Group DF Дмитра Фірташа, пише видання. Компанія забезпечує природним газом чверть угорського ринку, постачаючи газ промисловим підприємствам, муніципальним установам і опалюючи понад 100 тис. квартири.

У неї контракт із "РосУкрЕнерго" (на 50% належить "Газпрому", на 45% – Дмитру Фірташу) на закупівлю 3 млрд. кубометрів газу на рік до 2015 року.

Після недавнього газового конфлікту "РосУкрЕнерго" була виключена зі схем газових поставок з Росії в Україну, але претендує на 11 млрд. кубометрів газу в українських сховищах.

Голова Emfesz Іштван Гоці пояснив: "Ми не знаємо, чий газ вибираємо. "Газпром" лише повідомив, що це не його ресурси". На думку топ-менеджера, йде напрацювання нової схеми постачань, що виникла після газової кризи, оскільки не всі питання тоді були урегульовані.

Інше джерело, близьке до Emfesz, додало: "По кілька разів на день йдуть факси – то з "Газпрому", то з "РосУкрЕнерго": "платіть за газ нам". Голова йде обертом".

У четвер у "Газпромі" і "Газпром експорті" від коментарів з приводу ситуації в Emfesz відмовилися. Але ще наприкінці січня топ-менеджер "Газпром експорту" казав, що "треба розібратися, чому угорці забирають газ, якщо він не законтрактований".

Питання контрактів Emfesz c "РосУкрЕнерго" у зв'язку з конфліктом навколо 11 млрд. кубометрів газу в сховищах України, за інформацією місцевої газети, минулого вівторка обговорювалося на нараді в міністерстві економіки і транспорту.powered by lun.ua