Ющенко підписав закон: імпортна їжа, одяг і техніка подорожчають

П'ятниця, 20 лютого 2009, 18:42

Імпорт в Україну ряду товарів буде обкладатися тимчасовим додатковим митом 13%.

Відповідний закон "Про внесення змін у деякі закони України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку зі світовою фінансовою кризою" підписав президент країни Віктор Ющенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У цей перелік також увійшли кам'яне вугілля, килими, трикотажні полотна, одяг, білизна, взуття і капелюхи, печі, опалювальні казани, легкові і вантажні автомобілі, автобуси, кухонні плити, газові колонки, насоси, вентилятори і витяжки.

Також, морожена яловичина, свіжа, охолоджена і морожена свинина, м'ясні субпродукти і сало, сосиски, ковбаси, м'ясні консерви, готова або консервована риба і ракоподібні, ікра, вино, лікери, вермути і міцні спиртні напої, етиловий спирт.

Крім того, холодильники і морозильники, електричні водонагрівачі, побутові електромашини.

Як відомо, Верховна Рада 4 лютого прийняла зазначений закон, врахувавши пропозиції президента, який перед цим застосував право вето до його першої редакції, яка припускала обкладання 13% тимчасовим митом всього імпорту в країну, за винятком критичного.

Підписаний президентом закон допускає термін дії введеної тимчасової 13% надбавки до діючих ставок увізного мита протягом мінімум шести місяців. Відповідно до нього, усі кошти від цієї надбавки будуть надходити в стабілізаційний фонд.powered by lun.ua