Єхануров: в НАТО розчаровані, але мовчать, тому що дуже чемні

Неділя, 22 лютого 2009, 15:37

Міністр оборони Юрій Єхануров вважає, що українським політикам варто навчитися працювати, як у НАТО.

Таку думку він висловив у коментарі УНІАН.

Міністр, зокрема, порівняв принципи роботи офіційних посадових осіб в межах міжнародної організації із станом відносин в середовищі української політичної еліти.

"Вони (представники держав НАТО) є дуже дисциплінованими, організованими і вже давно навчилися працювати в рамках визначеного порядку денного. На такому рівні нікого не хвилює особиста точка зору тієї або іншої посадової особи", - сказав він.

"Найголовнішою тут є офіційна позиція держави. Тому немає ніяких імпровізацій", - зазначив Єхануров і додав, що в НАТО існує чітка, відпрацьована цивілізована модель відносин.

"Адже це є досить складні відносини, коли рішення ухвалюються консенсусом – стовідсотковою підтримкою усіх сторін. А для того, щоб досягти консенсусу, необхідно провести важку роботу", - сказав міністр.

На думку Єханурова, "нашим політикам потрібно навчитися такій важкій, непомітній для публіки роботі, для того, щоб потім вийти із спільною точною зору".

"Скажу прямо, представники НАТО є людьми чемними, вони нам не говорять про це, але помітне розчарування наших партнерів з Альянсу, що в Україні таким неналежним чином ставляться до питань безпеки", - зауважив Єхануров з огляду на критичний стан фінансування потреб національної безпеки і оборони в Україні.

У зв’язку з цим міністр повідомив, що сьогодні відбувається скорочення фінансування збройних сил в переважній більшості європейських країн.

"У багатьох країнах Європи здійснюється секвестр бюджету. Але, для порівняння, одна тема, коли здійснюється певне зменшення фінансування з рівня 9 мільярдів доларів польської армії, а ми усього маємо один мільярд. Ось і різниця", - підсумував Єхануров.powered by lun.ua