Порошенко: курс гривні стрибає тільки на вихідних

Неділя, 22 лютого 2009, 19:41

Курс гривні до долара збережеться на рівні 8 гривень за долар.

Про це заявив глава наглядової ради Нацбанку Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV.

"Ми спостерігаємо різкий ріст курсу долара в обмінних пунктах лише на вихідні, коли Нацбанк фактично не працює на міжбанківському валютному ринку", - зазначив він.

"П'ятничні котування складали біля 8 гривень, і ніяких загрозливих тенденцій не складалось", - наголосив Порошенко.

Крім того, він заявив, що курсу на рівні 7,5 гривень за долар в понеділок "не буде і не було".

"На сьогоднішній день курс 7,5 невиправданий. Насправді у всій східній Європі, в Росії, в Польщі, в Угорщині, в Туреччині, відбулася девальвація національних валют", - сказав Порошенко.

"Цей процес був абсолютно закономірний. А все пов’язано з тим, що за останні 5 років, дякуючи абсолютно пустим обіцянкам політиків, народ привчали витрачати незароблене і споживати невироблене власними українськими руками, невироблене українською промисловістю і не сплачено", - підкреслив глава наглядової ради.

"Жили споживаючи іноземне і за іноземні кредити. І коли прийшов час платити, ті хто солодко співав просто розвели руками", - додав Порошенко.

Крім того, він зазначив, що місія МВФ не відмовила Україні у другому транші кредиту.

"Насправді місія МВФ поїхала з України два тижні тому. Вона не відмовила Україні вона просто взяла перерву", - сказав Порошенко.

За його словами, це зроблено для того, щоб "влада в Україні нарешті припинила пусті балачки і прийняла рішення, яке, на сьогоднішній день, відповідає меморандуму про необхідність внесення змін до держбюджету з позицією "жити по коштам".
powered by lun.ua