Депутатам доведеться заощаджувати на житлі, здоров'ї та автомобілях

Понеділок, 23 лютого 2009, 10:06

У зв'язку зі зменшенням бюджету Верховної Ради, депутати будуть змушені відмовитися від низки пільг.

Відповідний законопроект про скорочення пільг має бути готовий вже до початку березня, пише "Дело".

За словами БЮТівця Сергія Саса, депутати в першу чергу можуть втратити безкоштовні путівки та безкоштовний проїзд.

Також може бути скасована практика виділення парламентарям житла в постійне користування.

Крім того, планується скорочення щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення депутата удвічі - з 35 тисяч гривень до 17,5 тисячі.

Водночас кошторис парламентських витрат, ухвалений Верховною Радою в п'ятницю, вже містить низку норм про економію коштів.

За словами голови регламентного комітету Олександра Єфремова, першим "під ніж" депутатів потрапив спікер парламенту. Його особистий автопарк з двох службових машин скоротили до одного автомобіля.

Так само парламентарі вчинили і з екс-головами Верховної Ради, за якими теж було закріплено по дві машини.

За даними "Дела", таке автозабезпечення для екс-спікерів парламенту було ухвалено внутрішнім розпорядженням спікера Володимира Литвина кілька років тому, під час його минулої каденції.

Також депутати вирішили заощадити на охороні будівлі в столиці по вулиці Банковій, де розташовані парламентські комітети. Замість трьох під'їздів тепер працює один.

Скасували депутати і розвозки, які доставляли на роботу співробітників апарату Верховної Ради.

Крім того, депутатам доведеться продавати старі автомобілі, провести ревізію витрат на пальне та запчастини.

В цілому на парламентський автопарк в 2008 році чиновники витрачали 10 мільйонів. У цьому році, за словами Саса, сума на транспортні потреби Верховної Ради становить лише один мільйон гривень.

Щоб компенсувати брак фінансування, депутати готові заробляти. Парламент володіє п'ятьма або шістьма автобусами "Мерседес", які також використовуються для потреб Кабміну і секретаріату президента.

Водночас влітку вони іноді використовувалися для перевезення відпочиваючих до Криму, що приносить дохід Верховній Раді. Зараз парламентарі хочуть розвинути цей напрямок і використовувати "Мерседеси" для зимових перевезень туристів у Карпати, розповів Сас.

За його словами, зароблені таким чином гроші наповнять спеціальний фонд Верховний Ради, що дозволить підтримувати автопарк парламенту в належному стані.

Як відомо, бюджет Верховної Ради на 2009 рік становить 677 мільйонів гривень замість запитаного мільярда.powered by lun.ua