Янукович, який не служив, відстоює День захисника

Понеділок, 23 лютого 2009, 12:21

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявляє, що нікому не дозволить відібрати в українців День захисника Вітчизни.

Про це йдеться в його привітання з нагоди цього свята, оприлюдненому в понеділок прес-службою Партії регіонів.

"Дорогі співвітчизники! Від щирого серця вітаю вас з Днем захисника Вітчизни", - сказано в ньому.

"Багато поколінь наших громадян у цей день віддають шану і вітають тих, хто стоїть на захисті Батьківщини. Сьогодні ми вшановуємо і уславлених ветеранів, і тих, хто зараз носить погони, і тих, хто готується вступити у лави української армії. Ми вітаємо всіх чоловіків, бо це їх високе покликання – захищати Вітчизну", - зазначив Янукович.

"Таких всенародно визнаних, улюблених свят, які відзначають у багатьох українських родинах, у календарі небагато. І хочу Вас запевнити, що ми нікому не дозволимо забрати у нас це свято, хто б і як не намагався перенести його на іншу дату чи забути взагалі", - наголосив він.

Лідер Партії регіонів побажав усім, хто служить, і тим, хто служив, "міцного здоров'я, мирного неба, а також приємного і радісного свята".

Як відомо, сам Янукович не служив у армії, бо в призовний період перебував у в’язниці.

День захисника Вітчизни відзначається 23 лютого. Вважається, що він встановлений на честь перших перемог Червоної Армії під Нарвою і Псковом над регулярними військами кайзерівської Німеччини 23 лютого 1918 року. Втім, це свято вже давно відзначається по суті як усенародний день чоловіків.

Між тим, президент України Віктор Ющенко виступив із ініціативою перенести День захисника Вітчизни з 23 лютого на 29 січня. 29 січня 1918 року (16 січня за старим стилем) відбувся бій під Крутами, за 130 кілометрів від Києва. Тоді київські студенти чинили опір більшовицькій армії Михайла Муравйова. 300 студентів загинули, захищаючи підступи до Києва.powered by lun.ua