Європа допоможе Україні інтегрувати біженців

Понеділок, 23 лютого 2009, 12:57

За підтримки Єврокомісії навесні буде дано старт проекту суспільної інтеграції біженців.

Це перший серйозний крок у розв’язанні проблем, про які вже багато років говорять українські правозахисники, передає "Німецька хвиля".

Окрім України, проект втілюватиметься також у Білорусі і Молдові, розповідає Наталя Прокопчук з Управління Верховного комісара ООН з питань біженців.

"На запрошення трьох урядів УВКБ ООН за підтримки Єврокомісії провело дослідження, виявилися найбільш кричущі проблеми і з’явився план дій", - каже вона.

До втілення в життя нового інтеграційного проекту у трьох країнах, каже Прокопчук, залучені й партнери – громадські організації, центри працевлаштування, профільні міністерства і відомства.

І, що суттєво, додає виконавчий представник УВКБ ООН в регіоні Фуріо де Анджеліс, – й самі спільноти біженців.

"Біженцям потрібне рішення, ідея. І найприродніше – коли нема можливості повернутись додому, до країни походження, інтегрувати біженців у тій країні, де вони вже проводять роки, значну частину свого життя", - зазначає де Анджеліс.

За словами представника ООН, проект передбачає, зокрема, організацію мовних курсів та тренінгів для біженців, аби допомогти їм у пошуку роботи або відкритті власної справи.

Проект розрахований на 2 роки, на нього виділяють 2 мільйони євро.powered by lun.ua