Швеція навчить Україну берегти енергію, якщо будуть прозорі правила

Понеділок, 23 лютого 2009, 15:51

Кабінет міністрів готовий до реалізації масштабних інвестиційних проектів з Швецією, зокрема, у сфері диверсифікації енергетичних ресурсів.

Про це заявила прем'єр Юлія Тимошенко під час зустрічі з представниками шведських корпорацій, які спеціалізуються на виробництві та використанні відновлювальних джерел енергії, повідомляє прес-служба уряду.

"Ми розраховуємо на масштабні проекти і хотіли б, щоб Швеція, яка має найбільший досвід у цьому питанні, стала основним стратегічним партнером України", - зазначила Тимошенко.

Прем'єр повідомила, що Україна вже з наступного року отримуватиме газ за ринковими цінами і тому надзвичайно зацікавлена в реалізації проектів з виробництва альтернативних видів палива.

За її словами, в загальному енергетичному балансі України використання відновлювальних джерел енергії складає всього 0,83% , тоді як в інших країнах Європи - до 25%.

У свою чергу член правління шведської компанії "БіогазПром" Бо Ронандер заявив, що шведські компанії готові реалізовувати в Україні проекти з енергозбереження та будівництва підприємств з виробництва відновлювальних джерел енергії, зокрема, біогазу та підприємств з переробки побутового сміття – "Жовто-блакитний проект".

За його словами, в ці проекти Швеція готова інвестувати протягом двох років 20 млрд. євро.

Посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен також заявив, що уряд Швеції затвердив стратегію підтримки України по двох напрямках – енергоефективність та захист довкілля.

За його словами, в рамках цієї стратегії Швеція протягом чотирьох років щороку надаватиме Україні 20 млн. євро з метою підтримки зусиль приватних інвесторів.

Водночас посол Швеції зазначив, що для ефективного залучення іноземних інвестицій важливі прозорі правила та надійна законодавча база.

Зі свого боку Тимошенко повідомила, що парламент України вже ухвалив в першому читанні законопроект, мета якого – створення сприятливого інвестиційного клімату для вітчизняних та закордонних інвесторів.

За її словами, цей закон, зокрема, передбачає десятирічні податкові канікули для інвесторів.
powered by lun.ua