У "НУ-НС" пропонують урізати фінансування СБУ вдвічі

Понеділок, 23 лютого 2009, 19:34

Член фракції "НУ-НС" Олександр Омельченко пропонує реформувати Службу безпеки України та встановити особливий порядок її фінансування.

Такі пропозиції викладені у проекті закону Омельченка, оприлюдненого на сайті Верховної Ради.

Депутат пропонує здійснити реформування СБУ протягом 2009 року на основі Конституції, принципів демілітаризації та демократизації, з урахуванням критеріїв, визначених у Концепції реформування СБУ, а також рекомендацій ПАРЄ.

У зв'язку з цим на період реформування СБУ пропонується накласти мораторій на виконання Службою безпеки України правоохоронних обов'язків щодо досудового слідства, арешту та затримання людей.

До внесення змін до держбюджету-2009 фінансування СБУ пропонується здійснювати в установленому порядку з особливостями, визначеними цим законом. Крім того, Омельченко пропонує скоротити бюджетні призначення СБУ на 2009 рік наполовину.

Законопроектом пропонується встановити, що у 2009 році фінансування СБУ забезпечуються в межах фактичного обсягу надходжень до загального фонду держбюджету за результатами діяльності СБУ.

Кошти з держбюджету на проведення спеціальних операцій та інших заходів, спрямованих на виконання СБУ завдань, покладених на неї законом, пропонується виділяти у порядку парламентського контролю за погодженням з Комітетом з питань нацбезпеки і оборони.
powered by lun.ua