Луценко не проти, щоб українці самі стріляли по злочинцях

Вівторок, 24 лютого 2009, 16:51

На руках українців на сьогодні знаходиться 800 тисяч вогнепальної зброї і вона не погіршує криміногенну ситуацію.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на прес-конференції у вівторок, коментуючи ініціативу про вільний продаж травматичної зброї.

"На сьогоднішній день Україна має лише 160 убивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї. Кожен рік ця цифра постійно падає. Це при тому, що населення щорічно отримує понад 50 тисяч різної зброї на руки, у повній відповідності з законодавством", - заявив Луценко.

"Сьогодні на руках у громадян знаходиться понад 800 тисяч видів зброї на законних підставах. В кожному спеціалізованому магазині ви можете вільно придбати травматичну зброю, але іноземного виробництва", - зауважив міністр.

За його словами, як тільки виникла ініціатива, що казенне підприємство "Форт" готове виготовити і надати вітчизняну зброю "піднявся ажіотаж, спрямований на дискредитацію цієї ідеї".

Тому, за словами міністра, з огляду на резонанс вирішено не ухвалювати таке рішення міністерством, а винести його на розгляд Кабміну.

"Якщо уряд прийме відповідне рішення, воно буде реалізоване", - сказав Луценко.

"Я вважаю, що травматична зброя не може бути причиною погіршення криміногенної ситуації. Навпаки злочинці бояться отримати опір такої зброї. Для них це стримуючий фактор. Бо громадяни мають право на оборону не менше, ніж інші конституційні права", - заявив міністр.powered by lun.ua