Газпром узяв до відома гроші "Нафтогазу"

Вівторок, 24 лютого 2009, 17:39

Рада директорів узяла до відома інформацію про стан розрахунків за природний газ з боку господарчих суб'єктів України і стратегію "Газпрому" у відносинах з НАК "Нафтогаз України".

Про це повідомляє сайт Газпрому.

Правлінню компанії доручено організувати роботу з реалізації положень контрактів на постачання газу в Україну і його транзит через українську територію, і проінформувати раду директорів про хід роботи у вересні 2009 року.

Як відомо, 19 січня ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали нові довгострокові контракти на транзит російського газу в Європу через Україну і постачання газу українським споживачам. Контракти не передбачають посередників між компаніями. Термін дії контрактів з 2009 по 2019 рік включно.

Контракт на транзит передбачає збереження в 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 дол. за транспортування 1000 куб. м на 100 км. З 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою, і буде розраховуватися за загальноприйнятою європейською формулою, нагадує сайт Газпрому.

Відповідно до контракту на постачання газу в Україну, ціна на газ розрахована по європейській формулі ціни з понижуючим коефіцієнтом 0,8. Таким чином, у I кварталі 2009 року ціна на газ для України складає 360 дол. за 1000 куб. м. Ціна буде змінюватися за формулою щокварталу. Обсяг постачання газу в Україну в 2009 році складе 40 млрд. куб. м. З 1 січня 2010 року "Газпром" стане продавати газ Україні за ринковою європейською ціною без знижок.

Контрактом на постачання газу передбачені заходи для підвищення платіжної дисципліни НАК "Нафтогаз України". Зокрема, якщо "Нафтогаз України" до 7 числа (включно) поточного місяця не оплатить, або не в повному обсязі оплатить постачання газу, сторони на весь термін дії контракту переходять на предоплатну систему розрахунків.

Відповідно до підписаних документів, стратегія "Газпрому" у відносинах з НАК "Нафтогаз України" заснована, зокрема, на наступних принципах:

забезпечення постачань природного газу в Україну й обсягів транзиту через її територію європейським споживачам;

моніторинг своєчасності платежів за газ, що поставляється в Україну, і застосування заходів для її забезпечення;

присутність на внутрішньому ринку України через 100% дочірнє товариство ТОВ "Газпром збут Україна".powered by lun.ua