Чутки викликали "соляний" ажіотаж. СБУ просять знайти тих, хто сіє паніку

Середа, 25 лютого 2009, 16:01

Влада Кременчука в Полтавській області заявляє про безпідставність ажіотажу в регіоні на сіль і має намір звернутися до СБУ з вимогою знайти тих, хто сіяє серед людей паніку і поширює чутки про закриття заводу з виробництва солі.

Про це йшлося на зустрічі мера Кременчука Миколи Глухова з керівниками великих супермаркетів і ринків міста, повідомляє Ліга.net із посиланням на УНІАН.

Раніше повідомлялося, що в Полтаві з суботи люди масово скуповують сіль. "Спочатку її розмели в супермаркетах, потім почали розкуповувати на ринках", - розповів "Сегодня" полтавчанин, зазначивши, що в магазинах "лишилася в основному "Екстра", поварену вже майже усю розкупили". Причиною тому стали чутки про закриття ПО "Артемсоль", який є одним із провідних постачальників солі в Україні

Віце-мер Кременчука Олександр Биков у середу закликав населення не підтримувати панічні настрої.

"Мені відомо як по селах їздили торговці, збирали з мешканців гроші і заявляли, що солі незабаром не буде, тому що "Артемсоль" закривається. Селяни масово почали купувати сіль, пізніше ця лихоманка перекинулася на місто, а тепер – і на регіон", - зазначив він.

"Я вважаю, що це хтось спланував організовано акцію. Сьогодні народ уже говорить, що сірники закінчуються, потім що – про цукор і крупи почнуть говорити? Я прошу населення не підтримувати панічні настрої. СБУ має виявити всіх учасників створення такої паніки в регіоні", - сказав Биков.

Він також закликав міліціонерів зупинити спекулятивну торгівлю сіллю на ринках.

У свою чергу, керівники торгівельних установ доповіли меру Кременчука, що проблемиіз сіллю почалися тиждень тому. Представник об'єднання "Укрсіль" заявив, що в місто вже їде чотири вагони з цим продуктом, і наприкінці тижня сіль з'явиться в продажі. Разом із тим, він не зміг сказати, скільки коштуватиме кілограм солі нового завезення.

За даними начальника міського Управління розвитку торгівлі Людмили Жорняк, на одному з ринків сіль 24 лютого продавали по 1 грн. за склянку, тоді як раніше півтора кілограми солі в магазинах коштували від 1,50 грн. Крім того, півтокілограмова пачка солі на базарі у вівторок продавалася в приватних торговців по 7 грн.

За вартістю солі спостерігатиме інспекція за цінами і представники Антимонопольного комітету, зазначили в мерії.powered by lun.ua