Луценко прогнозує, що банки будуть грабувати ще частіше

Четвер, 26 лютого 2009, 13:33

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прогнозує, що кількість нападів на банківські установи буде збільшуватися, тому що такі злочини погано розкриваються.

Про це він сказав під час наради керівництва Генеральної прокуратури, МВС та Національного банку, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

"Складність розкриття таких злочинів веде до їх збільшення. Очевидно, вони будуть збільшуватися", - сказав він.

За словами Луценка, міліція у зв'язку з цими проблемами має намір провести необхідні навчання.

Водночас заступник генерального прокурора Віктор Пшонка заявив, що регіональні управління Нацбанку та низка комерційних банків не належним чином забезпечують свою охорону.

Виступаючи на міжвідомчій нараді, Пшонка зазначив, що за дорученням генпрокурора в січні 2009 року органи Генпрокуратури перевірили стан протидії та розкриття злочинів щодо до банківських установ.

За словами заступника генпрокурора, економічна криза зумовила загострення криміногенної ситуації і збільшила кількість злочинних посягань на банківські установи.

Найбільш зухвалі злочини, зазначив Пшонка, були вчинені в Київській, Харківській та Донецькій областях. "Хотілося б, щоб слідство у цих справах було завершено", - сказав він, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Пшонка піддав критиці бездіяльність НБУ в плані протидії таким злочинам. На його переконання, умови для вчинення таких злочинів створюють "самі комерційні банки та спостережна позиція Нацбанку".

У цьому контексті Пшонка наголосив на необхідності ухвалення додаткових заходів для профілактики таких злочинів і підкреслив, що НБУ і МВС за підтримки Генпрокуратури в березні-квітні будуть ініціювати внесення змін до постанови Кабміну про заходи удосконалення охорони банківських об'єктів.powered by lun.ua