Яценюк переживає за нового президента. Месії немає

П'ятниця, 27 лютого 2009, 10:16

Новообраний президент України зможе ефективно працювати лише в тому разі, якщо у Верховній Раді його підтримуватиме більшість народних депутатів.

Про це в четвер заявив лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк під час зустрічі з членами клубу випускників бізнес-школи Києво-Могилянської академії, повідомляє УНІАН.

Він заявив, що після президентських виборів одразу необхідно проводити вибори у Верховну Раду.

"Необхідно чітко усвідомити, що без парламенту президент нічого не зробить. Це буде та сама історія, яку ми маємо з 2005 року. Тому я вважаю за необхідне проведення одразу після президентських виборів виборчої кампанії до парламенту", - заявив Яценюк.

При цьому він висловив сподівання, що в новообраному парламенті з`явиться політична сила, яка підтримуватиме президента, причому вона сформує більшість у Верховній Раді.

"Якщо вона набере більшість, тоді модель працює. Якщо президент набирає високий рівень довіри, він виходить зі своєю політичною силою, і тоді зрозуміло, з кого питати. Є парламент, уряд і Президент, які є єдиним цілим. Тоді через п`ять років можна чітко зрозуміти, хто відповідальний і в кого були важелі", - сказав Яценюк.

Водночас політик зазначив, що людина, яка стане президентом України, повинна буде взяти на себе "неймовірний" вантаж відповідальності. "Я думаю, що за розвитком ми будемо на рівні 90-х років", - сказав Яценюк.

Він наголосив, що одна людина в таких умовах у країні зробити нічого не зможе, не спираючись на команду однодумців.

"Він може бути надзвичайно розумним, надзвичайно поганим, це питання тридцять шосте. Одна людина нічого не зможе змінити. У месіанство не можна вірити. Месії немає", - сказав Яценюк, наголосивши, що реальні зміни може здійснити лише жорстка, ефективна команда. І новий Президент повинен забезпечити таку команду, причому одразу після обрання його на цей пост.

На думку Яценюка, нову команду підібрати буде доволі складно, і до її складу повинні увійти професіонали, які мають досвід роботи у владі. "Сьогодні багато людей, які хочуть, багато тих, хто вважає, що може (працювати у виконавчій владі). Але дуже мало людей, які справді можуть щось зробити", - вважає Яценюк.

Він зазначив, що потрібно використовувати потенціал людей, які працювали у владі в минулому.

"Серед тих, хто був, дуже гарні є люди. По-різному, звичайно, вони виховувалися, у різних політичних таборах були, проте формування команди має відбуватися незалежно від кольору – колір нікому не цікавий, це була політтехнологія. Від цього треба відходити", - заявив Яценюк, наголосивши, що новообраний Президент повинен буде добирати свою команду розумних і досвідчених людей.

Він також зазначив, що навіть з таким підходом у команді може бути відсотків тридцять "браку", а то й більше.powered by lun.ua