МВФ готовий піти на поступки Україні

П'ятниця, 27 лютого 2009, 12:07

Міжнародний валютний фонд може піти на поступки в питанні розміру дефіциту державного бюджету України в разі неінфляційного його фінансування.

Про це заявив голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр, виступаючи на ІІІ міжнародному форумі "Європа – Україна", повідомляє УНІАН.

"Дефіцит можна профінансувати за рахунок інфляційної моделі. Коли ми обговорювали програму з Україною в жовтні-листопаді 2008 року, ми передбачали, що дефіцит може бути зовсім невеликим", - зазначив Альєр.

"Якщо уряд зможе знайти здорові (неінфляційні) джерела фінансування дефіциту, ми можемо погодитися на більший дефіцит", - додав представник МВФ.

Як відомо, МВФ 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була ухвалити рішення щодо надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

13 лютого МВФ, враховуючи суттєвий дефіцит державного бюджету, закликав Україну до жорсткого кризового менеджменту.

Як повідомив представник МВФ Девід Гоулі, "дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває". Експерти МВФ незабаром знову відвідають Київ, додав він.powered by lun.ua